ELOS technológia
Kevesen tudják, hogy a piacon néhány év alatt olyannyira elterjedt IPL technológia megalkotója és szabadalmaztatója 1991-ben éppen az a Dr. Shimon Eckhouse lézerkutató volt, aki 2000-ben megalapította a Syneron Medical vállalatot. Dr. Eckhouse felismerte a hagyományos fényenergiát hasznosító, szelektív fototermolízis elvén működő lézer és IPL berendezések energia bejuttatásra, kromofór hatékonyságra és szelektivitásra vonatkozó problémáit. Ezek kiküszöbölésére dolgozta ki az ELOS elvet.
Az ELOS mozaik szó. Angolul: Elektro Optical Synergy, jelentése: elektromos és fényenergia együttes, erősítő hatása. Elektro jelenti a kétpólusú rádiófrekvenciát (RF) az optikai pedig a pulzáló fényt (IPL).
Az ELOS technológia az IPL technika továbbfejlesztése melynél a fényenergia (IPL) jobb elnyelődését előzetesen rádiófrekvenciás (RF) energia besugárzásával érjük el. Az ELOS módszernél ez a két energiafajta összegződik. Működése során a rádiófrekvencia a bőrt előmelegíti, így az optikai energia nagyobb hatásfokkal tudja a célszervet elérni. Ennek köszönhetően a tartós szőrtelenítés (végleges szőrtelenítés) és a bőrhibák kezelése eredményesebb, kevesebb kezelésszámmal és jelentősen kisebb kellemetlenséggel járó művelet. Az ELOS technológia további előnye, hogy világos szőrzet esetén, illetve a sötét bőrtípusoknál eredményesebb, mint a hagyományos optikai elven működő IPL és lézer készülékek, kitágítva ezáltal az eredményesen kezelhető vendégek körét.
Készülékünket számítógép vezérli, melyet a vizsgálaton megállapított és a tesztkezeléssel kontrollált adatok alapján, programozunk be. Ön is védőszemüveget kap, hogy a szemet az erős fénytől tökéletesen megóvjuk. A kezelés teljesen higiénikus, fertőzésveszéllyel nem jár, hiszen fénysugárral történik. A kezelések gyorsak és fájdalommentesek, valamint jótékony "mellékhatásként" a bőrfelület rugalmasabb, feszesebb és homogénebb felszínű lesz.
A kívánt eredmény eléréséhez a legtöbb vendég számára 5-8 kezelés szükséges, 4-6-8 hetes időközönként. Ugyanakkor az egyéni adottságok függvényében (úgymint: szőr szín, bőr szín, hormonháztartás, életkor, stb...) nagy eltérést mutat az, hogy egyénenként összesen hány kezelésre lesz szükség.
Kezelés előtt és utána:
A szőrszál szerkezete és életciklusai
A szőrszál felső része élettelen szaruanyag, alsó része kiszélesedik és ez alkotja a hajhagymát (bulbus), amely már élő hámsejtekből (matrix sejtek) áll. A bulbus alsó részébe nyomul egy kötőszöveti szemölcs, amelyet papillának neveznek. A papilla ereket és idegeket tartalmaz. Ezeken a kis ereken, kapillárisokon keresztül bonyolódik a hámsejtek anyagcseréje, táplálása, innen történik a szőrszál növekedése, a matrix sejtjeiből. A növekedő szőrszál a folliculus csatornán halad a bőrfelszín felé. A szőrzet a születés utáni finom, pihés szőrszáljellegét a pubertáskori hormonális hatások által, az androgén hormonok alakítják ki a végleges szőrzetté, amely vastag, pigmentált szőrszálakból áll.
A szőrszál növekedése a szőrtüszőben nem folyamatos, hanem un. ciklusokon megy át
1. Az anagén, vagyis a növekedési szakaszban termelődik a melanin (pigment bőrfesték). Ilyenkor a szőrhagyma szorosan tapad a kötőszöveti alaphoz a mátrix sejteken keresztül.
2. Ezután a katagén, átmeneti fázis következik, mely során a sejtek szaporodása leáll, a tüsző sorvad és a szőrhagyma alapjáról leválva a follicullus csatornába felfelé vándorol.
3. Ezt a telogén, azaz a nyugalmi ciklus váltja fel. A szőrhagyma teljesen elszarusodik, a szőr magasan helyezkedik el a szőrcsatornában, várva a kilökődést.
A melanin (pigment-bőrfesték) képződés a növekedési (anagén) szakasz jellemzője és ebben a szakaszban folyamatos a szőrszál és szőrtüsző kapcsolata.
Az aktív, növekedési szakaszban lévő szőrszálak száma és az aktív időszak tartama testtájanként változó, ami nagyban befolyásolja a szükséges kezelések számát.
Íme néhány példa:
© Szőrnövekedési tanulmányok
Kezelés elött
Kezelés menete
Kezelés után
Mikor nem végezhető el a kezelés